Andersova cesta hudbou v čase

A cappella music
Ať už s klasickým sborem nebo s vokální skupinou pop/jazzu .. acapella hudba je vždy blízká mému srdci. Více jak celou jednu dekádu sjem byl bass-barytonista a zpíval jsem jen klasickou hudbu. A jako člen Sboru dánského rozhlasu jsem pracoval s tak renomovanými dirigenty jako jsou Herbert Blomstedt, Gerd Albrecht nebo Gary Bertini.

Po mnoho let jsem zpíval ve vokální skupině Musica Ficta. S touto skvělou skupinou zpěváků a jejím zakladatelem Bo Holtenem, jsem zažil několik svých nejúžasnějších momentů, když jsem zpíval „ranou“ nebo současnou klasickou hudbu.
Obzvláště si vybavuji naše koncertní turné v Austrálii jako na jedno z nejlepších. Další byl zcela určitě dvoutýdenní workshop s Davidem Hykesem (zakladatel „Harmonického sboru“), který vyvrcholil koncertem improvizované hudby pro „plný barák“ „Glyptotek“ v Kodani.

Posledních 15 let jsme měl to potěšení být zpěvákem a hudebním vedoucím Kodaňské vokální skupiny VoiceByChoice – sestávající ze zpěváků klasické hudby i pop a jazzu. Někteří z nich byli i operními sólisty, ale všichni s rozsáhlými zkušenostmi sborového a vokálního skupinového zpěvu. Docela silný koktejl.

Když jsem se zamiluji

Jako součást Jubilejního koncertu lídra Big Bandu Haralda Rueschenbauma jsem vystupoval s vokální skupinou… živě acapella v plném sále mnichovského PrinzregentenTheater. Byly opravdu magické okamžiky.

Koncert na otevřené scéně v mnichovském „ Brunnenhof““

Dívka s hnědýma očima

Big Band Jazz
Jazzové melodie jsem zpíval od úplného začátku. Původně jsem začal se svým vlastním triem a jak můžete vidět v pozdějších letech jsem zpíval s různými Bigbandy… mimo jiné s Bigbandem Haralda Rueschenbauma (NSR) a soukromé koncerty s Tivoli Bigbandem v Kodani (Dánsko)
A zde jsou dva „live“ zvukové klipy z rozhlasového koncertu, který jsme udělali během Lange Nacht der Music v ve studiu I Bavorskho rozhlasu.

Vezmi mě na měsíc

< Zpět