Uvědomění si duchovnosti

Interdimenzionální hudba
Moje vnímání toho, čím vším může hudba být, se během řady uplynulých let znatelně proměnilo… přinejmenším. Své objevné výpravy do hudebního světa v poslední době nazývám Interdimenzionální hudba. Z jediného tónu se rozpíná do mnohavrstevných harmonií – samotný zvuk jako takový se pro mě postupně stal skutečně důležitým a volá po zcela novém prožitku přítomnosti.. jak pro mne jako pro tvůrce hudby, tak pro posluchače.

Mé hudební vzdělání je vlastně striktně klasické – vždy v něm byl kladen silný důraz na praktické dovednosti. I dnes souhlasím, že být zručný ve svém oboru je důležité – ale zjistil jsem, že není důležitá jen dovednost, ale podstatnou esencí je záměr, který se za hudbou skrývá. Bez ohledu na styl vnáší záměr do hudby hloubku a jasnost… vlastně většinou se od něj odvíjí všechno ostatní.

Dle mého názoru je hudba nejlepší ve „Vysokém rozlišení“. Výsledkem je často zkušenost propojení s čímsi, co přesahuje pouhou naši fyzickou existenci. To umocňuje právě vědomý záměr, který je se zvukem či hudbou spojený – bytí naživu přeroste v něco „většího než život“.

Když hudba přejde do HD, vysokého rozlišení, nejde jen o změnu naladění. Často se otevře průchod k jiným úrovním vnímání a my si vzpomeneme na dimenze či stupně uvědomění, na které jsme dávno zapomněli. Krátce řečeno, zvukové uvědomění je prvním krokem k vyladění se na frekvenci, která nás spojuje s tím, kým opravdu jsme.

Stejně jako v poezii se určitým způsobem skládají dohromady slova – i hudba je synergií tónů, harmonií, melodie a cítění. Hudba má skutečně schopnost otevřít v našem vědomí nové dimenze, pokud jsme tomu otevřeni.

Proto.. je pro mne hudba a zpěv obzvlášť mnohem víc než zábava. Vlastně jsem to tak měl vždycky, ale až v posledních letech jsem si to uvědomil. Hudba je alchymie prvků, která má potenciál mnohem vyšší než pouze zabavit.

Abyste mne špatně nepochopili – opravdu rád se do hudby nořím a hraji si se zpěvem jen tak proto, že je to skvělý pocit.

Radost z úplného splynutí s hudbou může pozvednout život na další rovinu.
A často se to vážně stane… ( ◠‿◠ )

Lemurian Home Coming

Když jsem tuto hudbu začal tvořit, byla to pro mě úplně nová zkušenost. Na tomto albu (stejně jako „Atlantis Remembers“) nejsou využity žádné hudební nástroje – jinými slovy zpívám na něm pouze vokály, což mi dalo svobodu dělat, co chci.
Moje prvotní zaměření bylo na zvuk; všechno začalo jediným tónem, ze kterého pomalu vyvstala výsledná hudba.
Zpívám jazykem, který jsem se nenaučil v tomto životě – a přesto mi přijde tak známý… jako by byl můj mateřský.
Tento prostor je pro mne posvátný. Z něj pochází všechna moje hudba.

A tady se můžete „přenést“ na Andersův web, kde si lze poslechnout ukázku CD  „Lemurian Coming Home“

 

< Zpět